Kontaktuppgifter

 

Pax VD och Försäljningschef

Eva Thunholm
0470-70 77 77
070-510 92 40
eva.thunholm@volutiongroup.se


Kundservice Sverige

Teamledare Kundservice
Satu Lohilahti Jönsson
0470-70 77 24
satu.jonsson@volutiongroup.se

Kundsupport
Gunilla Wennberg
0157-756 25
gunillaw@volutiongroup.se

Teknisk support
Per Knutsson
0157-756 05
perk@volutiongroup.se

Säljkoordinator
Ulrika Danielsson
0157-756 15​
ulrika.danielsson@volutiongroup.se


Produkt och Marknad

Product and Marketing Manager
Monica Törnqvist
0157-756 11
monica.tornqvist@volutiongroup.se


Pax Export 

Export Sales Manager
Patrik Johansson
+46 470-70 77 12
+46 70-582 24 96
patrik.johansson@volutiongroup.se

Export Coordinator   
Erik Birgersson
+46 470-70 77 64
erik.birgersson@volutiongroup.se


Pax Försäljning

Försäljningschef Sverige 
Anders Nilsson
0157-756 24
anders.nilsson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - Grossist & Installatör
Mats Kinnander
0157-756 32
mats.kinnander@volutiongroup.se

Försäljningsingenjör FTX  - Grossist & Installatör
Anders Carlsson
0470-70 77 71
anders.carlsson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - Grossist & Installatör
Kristian Friberg
0470-70 77 19
kristian.friberg@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig KAM Stockholm - Grossist & Installatör
Peter Sidenborn
0157-756 34
peter.sidenborn@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Väst - Grossist & Installatör
Anders Magnusson
0157-756 22
anders.magnusson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig KAM Syd - Grossist & Installatör
Håkan Nilsson
0470-70 77 70
hakan.nilsson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Öst - Grossist & Installatör
Clas Ericson
0157-756 18
clas.ericson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Norr - Grossist & Installatör
Mattias Edlund
0470-70 77 94
mattias.edlund@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Väst KAM - GDS Sverige
Peter Lindfors
0470-70 77 47​
peter.lindfors@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Sydost / KAM - GDS Sverige
Tommy Rosén
0470-70 77 03
tommy.rosen@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - GDS Sverige
Jonny Hörnell
0470-70 77 87
jonny.hornell@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - GDS Sverige
Gilbert Björklund
0470-70 77 10
gilbert.bjorklund@volutiongroup.se


Pax Miljö och Kvalitet

Miljö/Kvalitetssamordnare
Catarina Rosenqvist
0470 - 707713​
catarina.rosenqvist@fresh.se


Pax Danmark

Försäljningsansvarig
Tommy Vestergaard Schmidt
+45 75543000
tvs@nordicline.dk

Support
Torben Voss
+45 75543000
tv@nordicline.dk


Pax Finland

Country Manager Finland, Russia, Ukraine, Baltic
Olli-Pekka Mannermaa
FI: +358 400 208 467 / RU: +7 921 907 5797
olli-pekka.mannermaa@volutiongroup.fi

Office / Marketing
Eeva Mann
+358 40 163 2033
eeva.mann@volutiongroup.fi


Pax Norge

Sales Manager Norge
Ingar Spigseth
0047 93 45 09 80​
ingar.spigseth@volutiongroup.no

Distriktsansvarig
Erik Gundersen
0047-97 14 11 57
erik.gundersen@volutiongroup.no

Distriktsansvarig GDS
Terje Skogsøy
0047-91 14 44 00
terje.skomsoy@volutiongroup.no

Markedskoordinator
Erlend Sørensen
0047-90 70 75 75
erlend.sorensen@volutiongroup.no

Kundsupport Norge
0047-23 14 18 10

Adress
Volution Norge AS
Verkseier Furulundsvei 16B, 4. etg
N-0668 Oslo