Kontaktuppgifter

 

Kundservice Sverige

Växel
0157-75600
info@pax.se

Teknisk support
0157-75620
support@pax.se

Försäljning Sverige

Försäljningschef Sverige 
Anders Nilsson
0470-70 77 41
anders.nilsson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Norr - Grossist & Installatör, GDS
Mattias Edlund
0470-70 77 94
mattias.edlund@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - Grossist & Installatör
Clas Ericson
0470-70 77 53
clas.ericson@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Mitt - GDS
Gilbert Björklund
0470-70 77 10
gilbert.bjorklund@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Stockholm/Mälardalen - Grossist & Installatör, KAM
Peter Sidenborn
0470-70 77 13
peter.sidenborn@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Stockholm/Mälardalen - GDS, Grossist & Installatör
Jan Brunö
0470-32 42 44
jan.bruno@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Väst - GDS, Grossist & Installatör, KAM
Peter Lindfors
0470-70 77 47​
peter.lindfors@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Sydost - GDS, Grossist & Installatör, KAM
Tommy Rosén
0470-70 77 03
tommy.rosen@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - Grossist & Installatör, GDS
Kristian Friberg
0470-70 77 19
kristian.friberg@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - GDS
Jonny Hörnell
0470-70 77 87
jonny.hornell@volutiongroup.se

Försäljningsansvarig Syd - Grossist & Installatör, KAM
Håkan Nilsson
0470-70 77 70
hakan.nilsson@volutiongroup.se


Försäljning Norge

Sales Manager Norge
Ingar Spigseth
0047 93 45 09 80​
ingar.spigseth@volutiongroup.no

Distriktsansvarig
Erik Gundersen
0047-97 14 11 57
erik.gundersen@volutiongroup.no

Distriktsansvarig GDS
Terje Skogsøy
0047-91 14 44 00
terje.skomsoy@volutiongroup.no

Kundsupport Norge
0047-23 14 18 10

Adress
Volution Norge AS
Verkseier Furulundsvei 16B, 4. etg
N-0668 Oslo 


Försäljning Finland

Sales Manager Finland, Russia, Ukraine, Baltic
Olli-Pekka Mannermaa
FI: +358 400 208 467 / RU: +7 921 907 5797
olli-pekka.mannermaa@volutiongroup.fi

Office / Marketing
Eeva Mann
+358 40 163 2033
eeva.mann@volutiongroup.fi

Adress
Pax Finland
Tikkurilantie 68 A
FI-01300 Vantaa


Försäljning Danmark

Sales Manager Jylland
Arne Sloth
+45 5353 5226
asl@volutiongroup.dk

Sales Manager Sjælland/Fyn
Preben Vilhelmsen
+45 2277 4859
preben.vilhelmsen@volutiongroup.dk

Support +45 6916 9500, support@fresh.dk
Order ordre@fresh.dk


Försäljning Export 

Export Sales Manager 
Patrik Johansson
+46 470-70 77 12
+46 70-582 24 96
patrik.johansson@volutiongroup.se

Export Coordinator   
Erik Birgersson
+46 470-70 77 64
erik.birgersson@volutiongroup.se


VD

Andreas Löfstrand
0470-70 77 05
070-142 49 60
andreas.lofstrand@volutiongroup.se 


Personal

HR Business Partner
Martin Åkerman
0470-70 77 01
martin.akerman@volutiongroup.se


Produkt och Marknad

Product and Marketing Manager
Monica Törnqvist
0470-70 77 21
monica.tornqvist@volutiongroup.se

Product Manager
Stefan Johnsson
0470-70 77 30
stefan.johnsson@volutiongroup.se

Product Manager 
Thomas Johnsson
070-542 60 76
thomas.johnsson@volutiongroup.se


Teknik, Miljö och Kvalitet

Teknik- och kvalitetschef
Urban Jangedahl
0470-70 77 06
urbanj@pax.se